• Kate

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Education

    ★★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Zola

    ★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Time

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Aggie

    ★★★

  • Underwater

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★