Amy has logged 101 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Magdalene Sisters

The Magdalene Sisters

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Bad Reputation

Bad Reputation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wife

The Wife

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Escape

The Escape

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Apostasy

Apostasy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Whitney

Whitney

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Bookshop

The Bookshop

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry