Beatriz has logged 18 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Free Angela and All Political Prisoners

Free Angela and All Political Prisoners

2012
×
Edit this entry  
18
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Edit this entry  
09
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
Buddies

Buddies

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Edit this entry