• The Unbearable Weight of Massive Talent

  • The Lost Girls

  • Voyagers

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • The Little Things

    ★★

  • The Dry

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The War with Grandpa

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • 365 Days

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Courier

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Paradise Hills

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★★

  • Polar

    ★★

  • Glass

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Dumplin'

    ½

  • Bird Box

    ★½

  • Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

    ★★★★★

  • Warp Speed Chic

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Malevolent

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • Dead in a Week (Or Your Money Back)

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Nun

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Game Over, Man!

    ★★★★★

  • The Breaker Upperers

    ★★½