• Black Widow

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Run

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Extraction

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • In the Tall Grass

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • High Life

    ★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Suspiria

    ★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • The Meg

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Rampage

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½