Andie has logged 437 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Edit this entry  
18
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Sour Grapes

Sour Grapes

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Rock

The Rock

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
Edit this entry  
13
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
Read the review Edit this entry  
12
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Win a Date with Tad Hamilton!

Win a Date with Tad Hamilton!

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry