• Army of the Dead

  • In The Heights

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Inbetween Girl

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★½

  • Lily Topples The World

    ★★★★

  • Language Lessons

    ★★★★

  • Ninjababy

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • First Date

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • Land

    ★★★

  • Mayday

    ★★

  • Marvelous and the Black Hole

    ★★★★

  • Coming Home in the Dark

    ★★★

  • R#J

    ★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • Mass

    ★★★★★

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★★½

  • Homeroom

    ★★★★

  • On the Count of Three

    ★★★★½

  • Knocking

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • How It Ends

    ★½

  • I Was a Simple Man

    ★★½

  • Luzzu

    ★★★½

  • Human Factors

    ★★★

  • Censor

    ★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★½

  • The Father

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Code 8

    ★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½