• The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Us Again

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • #Alive

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Cocoon

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Gretel & Hansel

  • The Father

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Outsider

    ★★★★

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★