• Bastille ReOrchestrated

    ★★★★

  • Wendy Williams: The Movie

    ½

  • The Dig

    ★★★½

  • Holidate

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Summer of 85

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

  • Little Women

    ★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • 1917

    ★★★★

  • Noelle

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Blackbird

    ★★★★½

  • Hustlers

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Rocketman

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★★

  • Missing Link

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Vice

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Grinch

  • The Holiday Calendar

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Book Club

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Colette

    ★★★★

  • The Post

    ★★★

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★

  • A Christmas Prince

    ★★

  • Trolls Holiday

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★