☮️ has logged 49 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
For Ellen

For Ellen

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Monsoon

Monsoon

2019
×
Edit this entry  
26
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Interview

The Interview

2014
×
Edit this entry  
25
Youth

Youth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Piercing

Piercing

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Slice

Slice

2018
×
Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
#Alive

#Alive

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
The King

The King

2005
×
★★½
Edit this entry  
14
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★½
Edit this entry  
13
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
Being Flynn

Being Flynn

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★½
Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Edit this entry  
11
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Taking Woodstock

Taking Woodstock

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★★★
Edit this entry  
09
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★
Edit this entry  
08
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Rover

The Rover

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
05
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
How to Be

How to Be

2008
×
★½
Edit this entry  
05
The Binge

The Binge

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★½
Edit this entry  
02
Comet

Comet

2014
×
★½
Edit this entry  
01
Project X

Project X

2012
×
★★
Edit this entry  
01
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★
Edit this entry