André has logged 29 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
OSS 117: Lost in Rio

OSS 117: Lost in Rio

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Night at the Garden

A Night at the Garden

2017
×
Edit this entry  
24
Black Sheep

Black Sheep

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Weekends

Weekends

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Animal Behaviour

Animal Behaviour

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bao

Bao

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Liberated: The New Sexual Revolution

Liberated: The New Sexual Revolution

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Prison on Fire

Prison on Fire

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dementia Part II

Dementia Part II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rootwood

Rootwood

2018
×
★★
Read the review Edit this entry