RSS feed for andresga
  • Scoob!

    ★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★½

  • Onward

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Powder

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Fractured

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Sleepwalkers

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • Heroic Losers

    ★★★

  • Hair Love

  • All The Freckles In The World

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Daughter

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Chicuarotes

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • The Neighbors' Window

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Missing Link

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Salma's Big Wish

    ★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★★

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Monos

    ★★★½

  • Life Overtakes Me

    ★★★½

  • The Great Hack

    ★★★★

  • The Report

    ★★★½