Sort by

Andrés has logged 50 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Escaping the Fragile Planet

Escaping the Fragile Planet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fresh Guacamole

Fresh Guacamole

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Roe v. Wade

Roe v. Wade

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Escaping the Fragile Planet

Escaping the Fragile Planet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Two Strangers Who Meet Five Times

Two Strangers Who Meet Five Times

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Most Beautiful Boy in the World

The Most Beautiful Boy in the World

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Novice

The Novice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Escaping the Fragile Planet

Escaping the Fragile Planet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fawns

Fawns

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
FAG

FAG

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elite Short Stories: Carla Samuel

Elite Short Stories: Carla Samuel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Man with the Answers

The Man with the Answers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Twittering Birds Never Fly: Don't Stay Gold

Twittering Birds Never Fly: Don't Stay Gold

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Elite Short Stories: Nadia Guzmán

Elite Short Stories: Nadia Guzmán

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Escaping the Fragile Planet

Escaping the Fragile Planet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Escaping the Fragile Planet

Escaping the Fragile Planet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Dollmaker

The Dollmaker

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Italian Studies

Italian Studies

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Center of My World

Center of My World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fukushima: A Nuclear Story

Fukushima: A Nuclear Story

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Beautiful Alexander

Beautiful Alexander

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry