Andrew has logged 23 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mirrors

Mirrors

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry