Andrew has logged 75 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wander

Wander

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bruce Springsteen's Letter to You

Bruce Springsteen's Letter to You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wyatt Earp

Wyatt Earp

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Western Stars

Western Stars

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mother's Boys

Mother's Boys

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shattered

Shattered

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Capote

Capote

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Crush

The Crush

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silent Fall

Silent Fall

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Airplane II: The Sequel

Airplane II: The Sequel

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Kiss Before Dying

A Kiss Before Dying

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bang the Drum Slowly

Bang the Drum Slowly

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kuffs

Kuffs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Unlawful Entry

Unlawful Entry

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Downhill

Downhill

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry