Andri has logged 31 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Night upon Kepler 452b

Night upon Kepler 452b

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bewegung eines nahen Bergs

Bewegung eines nahen Bergs

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Favourites

Favourites

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Sound of Insects: Record of a Mummy

The Sound of Insects: Record of a Mummy

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
To the Night

To the Night

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Heimat Is a Space in Time

Heimat Is a Space in Time

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Searching Eva

Searching Eva

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Read the review Edit this entry  
12
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
De Djess

De Djess

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
The Door

The Door

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Hello Apartment

Hello Apartment

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
The Wedding Singer's Daughter

The Wedding Singer's Daughter

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
In My Room

In My Room

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Brigitte

Brigitte

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Somebody

Somebody

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Exile

Exile

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Welcome to Chechnya

Welcome to Chechnya

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Slalom

Slalom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jacinta

Jacinta

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Swissmakers

The Swissmakers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sweat

Sweat

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Apples

Apples

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Oeconomia

Oeconomia

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry