• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • The Year Earth Changed

    ★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★½

  • Inside the Mind of Agatha Christie

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Save Yourselves!

    ★★½

  • My Spy

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • Code 8

    ★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • The ABC Murders

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Next Gen

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Bright

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Cars 3

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien Code

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Logan

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • An Inconvenient Sequel: Truth to Power

    ★★½

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Jason Bourne

    ★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★

  • Justice League vs. Teen Titans

    ★★★½

  • Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

    ★★★

  • A Grand Night In: The Story of Aardman

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Spectre

    ★★★★

  • An Inspector Calls

    ★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★★½

  • The Little Prince