andy has logged 86 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★
Edit this entry  
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★½
Edit this entry  
30
Wrong Turn 6: Last Resort

Wrong Turn 6: Last Resort

2014
×
½
Edit this entry  
30
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Ordeal

The Ordeal

2004
×
★★★
Edit this entry  
29
Splinter

Splinter

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Thing

The Thing

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stranger in Our House

Stranger in Our House

1978
×
★★★
Edit this entry  
28
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
Mortuary

Mortuary

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Day of the Triffids

The Day of the Triffids

1962
×
Read the review Edit this entry  
26
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
Tales from the Crypt

Tales from the Crypt

1972
×
★★★½
Edit this entry  
25
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Haunted Palace

The Haunted Palace

1963
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★½
Edit this entry  
22
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★½
Edit this entry  
22
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mad Love

Mad Love

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Toolbox Murders

The Toolbox Murders

1978
×
★★★
Edit this entry  
19
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★
Edit this entry  
18
Madman

Madman

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Edit this entry  
17
ATM

ATM

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Children

The Children

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Slayer

The Slayer

1982
×
★★★
Edit this entry  
13
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry