sierra has logged 96 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★
Edit this entry  
09
Catfish

Catfish

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
My Favorite Shapes by Julio Torres

My Favorite Shapes by Julio Torres

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Angels in America

Angels in America

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
30
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Beverly Hills Chihuahua

Beverly Hills Chihuahua

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry