adam has logged 17 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Omen

The Omen

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Wrath of the Titans

Wrath of the Titans

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Christine

Christine

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Burning

The Burning

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Louis Theroux: The Most Hated Family in America

Louis Theroux: The Most Hated Family in America

2007
×
Read the review Edit this entry  
06
Slither

Slither

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bedeviled

Bedeviled

2016
×
Read the review Edit this entry