Angelica Jade has logged 104 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Possessed

Possessed

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
Edit this entry  
13
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Ammonite

Ammonite

2020
×
Edit this entry  
08
Minari

Minari

2020
×
Edit this entry  
07
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
His House

His House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Edit this entry  
22
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Witches

The Witches

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Edit this entry  
12
Tequila Sunrise

Tequila Sunrise

1988
×
Read the review Edit this entry  
11
The Women

The Women

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★★
Edit this entry  
11
Rebecca

Rebecca

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Kindred

Kindred

2020
×
Edit this entry  
10
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
Edit this entry  
07
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★
Edit this entry  
06
Species II

Species II

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Console Wars

Console Wars

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★
Edit this entry  
28
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Two-Fisted Tales

Two-Fisted Tales

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Perfect Murder

A Perfect Murder

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blonde Crazy

Blonde Crazy

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mindhorn

Mindhorn

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Edit this entry