Sort by

AngelMonkey has logged 28 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Coal Miner's Daughter

Coal Miner's Daughter

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Purl

Purl

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Rabbits

Rabbits

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Edit this entry  
21
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Mud

Mud

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kirikou and the Sorceress

Kirikou and the Sorceress

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry