Sort by

Angelo has logged 50 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rust

Rust

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Devil's Knot

The Devil's Knot

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Praça Paris

Praça Paris

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
Tattoo

Tattoo

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Turin Horse

The Turin Horse

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
8 Women

8 Women

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
At Midnight I'll Take Your Soul

At Midnight I'll Take Your Soul

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rubber

Rubber

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sócrates

Sócrates

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Those Who Remained

Those Who Remained

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Brick

Brick

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Waiting for the Carnival

Waiting for the Carnival

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Eli

Eli

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The First Temptation of Christ

The First Temptation of Christ

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry