• The Last Duel

    ★★★★

  • Copshop

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Jiu Jitsu

    ★★

  • Love and Monsters

    ★½

  • Fatman

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Spielberg

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Killing Gunther

    ★★½

  • Molly's Game

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Shot Caller

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • Life

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Midnight Special

    ★★★★

  • Gold

    ★★½

  • The Big Short

    ★★★½

  • Legend

    ★★½

  • The Gift

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Southpaw

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½