• No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • The Pursuit of Love

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Small Axe

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Dracula

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Cosmic Beauty

    ½

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Outlaw King

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Who Is America?

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Death Wish

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Fullmetal Alchemist

    ½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Blue Planet II

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Tigers of Scotland

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Death Note

  • Naked

    ½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Ripped

  • Cars 3

    ★★★

  • The Boss Baby

    ½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★