Sort by

Rembrandt Q has logged 416 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Goodbye to Language

Goodbye to Language

2014
×
★★½
Edit this entry  
30
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Frank

Frank

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Mars at Sunrise

Mars at Sunrise

2014
×
★★
Edit this entry  
29
Mr. Turner

Mr. Turner

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Thou Wast Mild and Lovely

Thou Wast Mild and Lovely

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bag Man

Bag Man

2014
×
★★
Edit this entry  
27
Paulette's Chair

Paulette's Chair

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Nuggets

Nuggets

2014
×
★★½
Edit this entry  
27
Wanderers

Wanderers

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Small Section of the World

A Small Section of the World

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★½
Edit this entry  
26
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Wild

Wild

2014
×
★★
Edit this entry  
26
Two-Bit Waltz

Two-Bit Waltz

2014
×
½
Edit this entry  
25
Bird People

Bird People

2014
×
★★
Edit this entry  
25
The Interview

The Interview

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Life Partners

Life Partners

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
Rich Hill

Rich Hill

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Take Care

Take Care

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Turn Worse

Bad Turn Worse

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Lilting

Lilting

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Annie

Annie

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★½
Edit this entry  
20
Black Coal, Thin Ice

Black Coal, Thin Ice

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Rat Pack Rat

Rat Pack Rat

2014
×
★★
Edit this entry  
19
Johnny Express

Johnny Express

2014
×
★½
Edit this entry  
17
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★½
Edit this entry  
17
Top Five

Top Five

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Eager

Eager

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Throw Like A Girl

Throw Like A Girl

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Maidentrip

Maidentrip

2013
×
★★½
Edit this entry  
16
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Pompeii

Pompeii

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Not Safe for Work

Not Safe for Work

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Calvary

Calvary

2014
×
★½
Edit this entry  
14
Camp Takota

Camp Takota

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★
Edit this entry  
14
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
12
God Help the Girl

God Help the Girl

2014
×
Edit this entry  
12
Camp X-Ray

Camp X-Ray

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
In Bloom

In Bloom

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry