• Superman: Man of Tomorrow

  • The Old Guard

  • Fame-ish

  • Justice League Dark: Apokolips War

  • Superman: Red Son

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Gorillaz: Reject False Icons

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • Wonder Woman: Bloodlines

  • Madness in the Method

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Making Gundam: The Inside Story

    ★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★½

  • Batman: Hush

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★½

  • Justice League vs. the Fatal Five

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • Reign of the Supermen

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Constantine: City of Demons - The Movie

  • Venom

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★½

  • Slice

    ★★½

  • Freedom Fighters: The Ray

    ★★★½

  • The Darkest Minds

    ★★★

  • The Death of Superman

    ★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Taxi 5

  • Suicide Squad: Hell to Pay

    ★★★

  • First Match

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Early Man

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

  • Step Sisters

    ★★★½

  • Batman: Gotham by Gaslight

    ★★

  • Longbox Breakup

  • Bright

    ★★★½

  • Pitch Perfect 3

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Acts of Vengeance

    ★★★½

  • Geostorm

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Good Time Girls

  • Batman and Harley Quinn

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Transformers: The Last Knight

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • Cars 3

    ★★★

  • Alien: Covenant

  • Vixen: The Movie

    ★★★