Anna has logged 34 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Edit this entry  
29
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★
Edit this entry  
27
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Reversal of Fortune

Reversal of Fortune

1990
×
★★★
Edit this entry  
26
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Endless Love

Endless Love

1981
×
★★
Edit this entry  
23
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dames

Dames

1934
×
Read the review Edit this entry  
22
Office Space

Office Space

1999
×
★★★
Edit this entry  
21
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Edit this entry  
21
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
White Palace

White Palace

1990
×
★★½
Edit this entry  
16
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Gambler

The Gambler

1974
×
★★★★
Edit this entry  
15
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
California Split

California Split

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Edit this entry  
10
Lions for Lambs

Lions for Lambs

2007
×
Edit this entry  
10
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Merrily We Go to Hell

Merrily We Go to Hell

1932
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Blondie Johnson

Blondie Johnson

1933
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dracula: Dead and Loving It

Dracula: Dead and Loving It

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★★★
Edit this entry  
02
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★½
Edit this entry  
01
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry