• The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Mainstream

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Tax Collector

  • The Legion

    ★★★

  • The Stranger

    ★★½

  • Adverse

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Nightmare Cinema

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★½

  • Green Room

    ★★★½

  • A Hitman in London

    ★★★

  • Exodus: Gods and Kings

    ★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Fury

    ★★★½

  • Maleficent

    ★★★★½

  • It Follows

    ★★★★★

  • Creep

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★★½

  • The Bling Ring

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★

  • The Courier

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★

  • Wall Street: Money Never Sleeps

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★½

  • Saw VI

  • The Final Destination

    ★★½

  • Land of the Lost

    ★½

  • Twilight

    ★★★½

  • The Wrestler

    ★★★★★

  • The Happening

    ★★½

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

  • Drillbit Taylor

    ★★

  • Let the Right One In

    ★★★★½

  • Funny Games

    ★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Flight of the Living Dead

  • Deck the Halls

    ★½

  • Employee of the Month

    ★½

  • Little Man

    ★½

  • Snakes on a Plane

    ★★½

  • The Host

    ★★★★½

  • Domino

    ★★½

  • Feed

    ★★

  • Sin City

    ★★★★

  • Constantine

    ★★★½

  • Christmas with the Kranks

    ★★

  • Collateral

    ★★★★

  • Wasabi Tuna

    ★★★★

  • Boat Trip