• Prince of Darkness

    ★★★★

  • Altered States

    ★★½

  • Henry: Portrait of a Serial Killer

    ★★★★½

  • Society

    ★★★★

  • The Hunger

    ★★★★½

  • Tenebre

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mangler

    ★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★

  • Feed

    ★★

  • Snakes on a Plane

    ★★½

  • Red Sonja

    ★★