• The House of Flowers: The Movie

  • Luca

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

  • Things Heard & Seen

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Yes Day

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

  • Moxie

  • Cherry

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Little Fish

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

  • Together Together

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Outside the Wire

  • The Dig

  • Locked Down

  • The White Tiger

  • We Can Be Heroes

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Princess Switch: Switched Again

  • The Life Ahead

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Love and Monsters

  • Rebecca

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • Panda Bear It

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I Care a Lot

  • Another Round

  • Wolfwalkers

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Human Voice

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • Tenet

    ★★★★½

  • Chemical Hearts

  • Work It

  • An American Pickle

  • Host

  • The Kissing Booth 2