Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★
Edit this entry  
20
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★★
Edit this entry  
19
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★½
Edit this entry  
18
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★½
Edit this entry  
09
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★½
Edit this entry  
08
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★½
Edit this entry  
08
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Edit this entry  
08
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
San Andreas

San Andreas

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry