Anthony has logged 184 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
San Andreas

San Andreas

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
House of Wax

House of Wax

2005
×
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Under Wraps

Under Wraps

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Separation

Separation

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Spirit Untamed

Spirit Untamed

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
Read the review Edit this entry