• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Soul

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Spies in Disguise

  • Nycto

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Thunder Road

  • Nyctophobia

  • Hereditary

  • Star Wars: The Last Jedi

  • A Ghost Story

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • My Life as a Zucchini

  • The Nice Guys

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Over the Garden Wall

  • The Grand Budapest Hotel

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Vassalord.

    ★★★

  • Justin Bieber: Never Say Never

    ★★★★★

  • Jackass 3D

  • Batman: Under the Red Hood

    ★★★½

  • A Nightmare on Elm Street

  • Tetsuo: The Bullet Man

    ★★★

  • Friday the 13th

  • The Spirit

  • Synecdoche, New York

    ★★★★

  • Star Wars: The Clone Wars

  • Jackass Number Two

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★½

  • Instructions for a Light and Sound Machine

    ★★★★

  • Kill Bill: The Origin of O-Ren

  • Freddy vs. Jason

  • Jackass: The Movie

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

  • Jason X

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

  • Rushmore

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • New Nightmare

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Jason Goes to Hell: The Final Friday

  • Tetsuo II: Body Hammer

    ★★★★

  • Freddy's Dead: The Final Nightmare

    ★★★½

  • Slow Bob in the Lower Dimensions

  • Terminator 2: Judgment Day

    ★★★★

  • The Exorcist III

    ★★★★

  • A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

  • Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

  • Tetsuo: The Iron Man

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • The Vanishing

    ★★½

  • A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

  • Friday the 13th Part VII: The New Blood

  • The Lost Boys

  • A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

  • Friday the 13th Part VI: Jason Lives

    ★★★★½

  • A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

    ★★★

  • Friday the 13th: A New Beginning

  • The Adventures of Mark Twain

    ★★★

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★★

  • Friday the 13th: The Final Chapter

  • Return of the Jedi

    ★★★★

  • Friday the 13th Part III