..... has logged 31 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Instructions for a Light and Sound Machine

Instructions for a Light and Sound Machine

2005
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
Edit this entry  
28
The Spirit

The Spirit

2008
×
Edit this entry  
06
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Edit this entry  
06
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
Edit this entry  
06
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
Edit this entry  
06
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
Edit this entry  
06
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
Edit this entry  
06
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
Edit this entry  
06
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★½
Edit this entry  
06
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
Edit this entry  
06
Slow Bob in the Lower Dimensions

Slow Bob in the Lower Dimensions

1991
×
Edit this entry  
06
Atman

Atman

1975
×
Edit this entry  
06
White Film

White Film

1978
×
Edit this entry  
06
Nycto

Nycto

2019
×
Edit this entry  
06
Nyctophobia

Nyctophobia

2018
×
Edit this entry  
06
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
06
Catalog

Catalog

1961
×
Edit this entry  
06
1941

1941

1941
×
Edit this entry  
06
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★½
Edit this entry  
05
Tetsuo II: Body Hammer

Tetsuo II: Body Hammer

1992
×
★★★½
Edit this entry  
05
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Edit this entry