• Dune

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Worth

    ★★★

  • The Courier

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Light of My Life

    ★★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • The Vanishing

    ★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • The Standoff at Sparrow Creek

    ★★½

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Climax

    ★★★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★★

  • Arctic

    ★★★

  • Birds of Passage

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Little Woods

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Piercing

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Please Stand By

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Get Out

    ★½

  • The Discovery

    ★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Dark Crimes

    ★★

  • Buster's Mal Heart

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Jason Bourne

    ★★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★½

  • Warcraft

    ★★