Boop has logged 472 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Clockers

Clockers

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dead Again

Dead Again

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cronos

Cronos

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Big Night

Big Night

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mr. Lucky

Mr. Lucky

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crooklyn

Crooklyn

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little

Little

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Charade

Charade

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry