Boop has logged 48 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Abominable

Abominable

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Pink Panther

The Pink Panther

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Marty

Marty

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
I, Frankenstein

I, Frankenstein

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Battle for the Planet of the Apes

Battle for the Planet of the Apes

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Conquest of the Planet of the Apes

Conquest of the Planet of the Apes

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Escape from the Planet of the Apes

Escape from the Planet of the Apes

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Skin

Skin

2018
×
★★
Read the review Edit this entry