Boop has logged 26 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mifune: The Last Samurai

Mifune: The Last Samurai

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Banana Fish

Banana Fish

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Producers

The Producers

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
FLCL

FLCL

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mary Shelley's Frankenstein

Mary Shelley's Frankenstein

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Primal

Primal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Witness

Witness

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry