Boop has logged 26 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
2046

2046

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nationtime

Nationtime

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Out-of-Towners

The Out-of-Towners

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Bingo Long Traveling All-Stars & Motor Kings

The Bingo Long Traveling All-Stars & Motor Kings

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Shall Not Be Removed: The Life of Marlon Riggs

I Shall Not Be Removed: The Life of Marlon Riggs

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dark Passage

Dark Passage

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Is … Black Ain’t

Black Is … Black Ain’t

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Color Adjustment

Color Adjustment

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
NYC Epicenters 9/11➔2021½

NYC Epicenters 9/11➔2021½

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boomerang

Boomerang

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ethnic Notions

Ethnic Notions

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Symphony in Black: A Rhapsody of Negro Life

Symphony in Black: A Rhapsody of Negro Life

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inside Women Inside

Inside Women Inside

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wiz

The Wiz

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Belly

Belly

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry