• Bo Burnham: Inside

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Puparia

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Attack on Titan: Chronicle

  • Unhinged

    ★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • The Last Dance

  • Sol Levante

  • The Social Dilemma

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Tolo Tolo

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Code 8

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★

  • The Mind, Explained

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • It Chapter Two

  • One Piece: Stampede

  • The Lion King

    ★★★½

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • The Traitor

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • First Love

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The First King

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Polar

    ★★½

  • The Mule

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Alpha

    ★★★

  • Uncharted: Live Action Fan Film

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½