Antonio has logged 22 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Slacker

Slacker

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry