• Happiest Season

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Holidate

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Vice

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Cold War

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Cargo

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Mommy Dead and Dearest

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Berlin Syndrome

    ★★

  • Lot Lizard

    ★★★

  • Split

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★½

  • Green Room

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Wild Tales

    ★★★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★½

  • Blue Ruin

    ★★½

  • Stoker

    ★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★

  • Frances Ha

    ★★★½

  • The Act of Killing

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★

  • The Intouchables

    ★★★★

  • The Skin I Live In

    ★★★★

  • Drive

    ★½

  • Melancholia

    ★★★★½

  • The Artist

    ★★★★½

  • Midnight in Paris

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★½

  • The Kids Are All Right

    ★★★½