Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★½
Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Babe: Pig in the City

Babe: Pig in the City

1998
×
★★★★
Edit this entry  
31
Marwencol

Marwencol

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Garbage Pail Kids Movie

The Garbage Pail Kids Movie

1987
×
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Edit this entry  
27
Onward

Onward

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★½
Edit this entry  
19
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★½
Edit this entry  
18
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
31
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★½
Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Current War

The Current War

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Stranger with a Camera

Stranger with a Camera

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★½
Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry