• The Suicide Squad

    ★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Belushi

    ★★★½

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Honest Thief

  • Tenet

    ★★★½

  • Strasbourg 1518

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Charlie Brooker's Antiviral Wipe

    ★★★★

  • Capone

    ★½

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Gunda

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★½

  • Martin's Close

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • E.T.: A Holiday Reunion

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Fall

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Eli

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Lost Lives

    ★★★

  • Luz: The Flower of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • Fulci for Fake

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★★½

  • 50 Years of the Troubles: A Journey Through Film

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Rabid

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • The Painted Bird

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Domino

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★