ApertureOfDoom has logged 403 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ramrod

Ramrod

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Colossus of New York

The Colossus of New York

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Tales of Hoffmann

The Tales of Hoffmann

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Macao

Macao

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Whistle and I'll Come to You

Whistle and I'll Come to You

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A View from a Hill

A View from a Hill

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
King Kong Escapes

King Kong Escapes

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Treasure of Abbot Thomas

The Treasure of Abbot Thomas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lost Hearts

Lost Hearts

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Martin's Close

Martin's Close

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Great Moment

The Great Moment

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hustling for Health

Hustling for Health

1919
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mondo Candido

Mondo Candido

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Where Danger Lives

Where Danger Lives

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
King Kong Lives

King Kong Lives

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Orca

Orca

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Presence III

The Presence III

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Presence II

The Presence II

1978
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Presence

The Presence

1965
×
★★★½
Edit this entry  
17
Silence and Cry

Silence and Cry

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stone

Stone

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Silent Tongue

Silent Tongue

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rollercoaster

Rollercoaster

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Violent Enemy

The Violent Enemy

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Clouded Yellow

The Clouded Yellow

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Double Whammy

Double Whammy

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Circle of Danger

Circle of Danger

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Garage

Garage

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Living End

The Living End

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gamera: Guardian of the Universe

Gamera: Guardian of the Universe

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Time

Star Time

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
E.T.: A Holiday Reunion

E.T.: A Holiday Reunion

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Crime and Punishment

Crime and Punishment

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Ghost Goes West

The Ghost Goes West

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Domino

Domino

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Skinner

Skinner

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Time Regained

Time Regained

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carmen

Carmen

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Very British Coup

A Very British Coup

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Storming Attacks

Storming Attacks

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry