• No Time to Die

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Being James Bond

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Unhinged

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • The Nest

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

  • Close to the Horizon

    ★★★½

  • Gemini Man

    ½

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Die Stephen King Story

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Sextuplets

    ★½

  • Killerman

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • System Crasher

    ★★★★★

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • Serenity

    ★★½

  • The Working Man

    ★★★½

  • Glass

    ★★★★

  • Backtrace

    ★½

  • The Mule

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★½

  • Weglaufen geht nicht

    ★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Hunter Killer

    ★½

  • The Vanishing

    ★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Night Hunter

    ★★★½

  • Night School

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Final Score

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★

  • Mile 22

    ★½

  • The Meg

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★½

  • The Equalizer 2

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Skyscraper

    ★★

  • The Most Beautiful Girl in the World

    ★★★★½