Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Wanted

Wanted

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Fog

The Fog

2005
×
★★
Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
The Hunter's Prayer

The Hunter's Prayer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Killerman

Killerman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★½
Edit this entry  
18
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Haywire

Haywire

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
08
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Ward

The Ward

2010
×
★★
Edit this entry  
04
The Fall of the American Empire

The Fall of the American Empire

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★
Edit this entry  
26
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
24
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
¡Three Amigos!

¡Three Amigos!

1986
×
★★★
Edit this entry  
21
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★
Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
15
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Beverly Hills Cop III

Beverly Hills Cop III

1994
×
★★★
Edit this entry  
13
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
10
Street Kings

Street Kings

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
Edit this entry  
08
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Edit this entry  
03
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Being James Bond

Being James Bond

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Along Came a Spider

Along Came a Spider

2001
×
★★½
Edit this entry  
30
Meet the Spartans

Meet the Spartans

2008
×
½
Edit this entry