Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
★★½
Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
2 Hearts

2 Hearts

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Half Brothers

Half Brothers

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
New Order

New Order

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Little Bit of Heaven

A Little Bit of Heaven

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
Shallow Hal

Shallow Hal

2001
×
★★½
Edit this entry  
13
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paper Lives

Paper Lives

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Crazy About Her

Crazy About Her

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
★★
Edit this entry  
07
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★
Edit this entry  
22
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Day I Met El Chapo: The Kate del Castillo Story

The Day I Met El Chapo: The Kate del Castillo Story

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ma

Ma

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★½
Edit this entry  
02
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★
Edit this entry  
01
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Seberg

Seberg

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★½
Edit this entry  
10
Edward R. Murrow - Harvest of Shame

Edward R. Murrow - Harvest of Shame

1960
×
★★★½
Edit this entry  
03
Darkness, Light, Darkness

Darkness, Light, Darkness

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Myrna the Monster

Myrna the Monster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Capturing the Friedmans

Capturing the Friedmans

2003
×
★★★½
Edit this entry