• Last Christmas

  • Frozen II

    ★★

  • Let It Snow

  • Rebooted

    ★★★★½

  • Cindy La Regia

    ★★★

  • The Man Without Gravity

    ★★★

  • #AnneFrank. Parallel Stories

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • Primal

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Other Lamb

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The King

    ★★★

  • Ema

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Seberg

    ★★★

  • As If It Were the First Time

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

  • All the Freckles in the World

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Lego DC Batman: Family Matters

  • Crawl

    ★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Colours

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Chasing Happiness

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Ma

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • The Sun Is Also a Star

    ★★

  • Chicuarotes

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • The Hustle

    ★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Brené Brown: The Call to Courage

    ★★★★

  • Little

    ★★

  • The Murder of Jill Dando

  • Shazam!

  • The Act

  • Despite Everything

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • The Disappearance of Madeleine McCann

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

    ★★½